KONTRA OSB RESİM GALERİSİ

kontra osb

kontra osb uygulama

Kontra Osb Nedir ?


Özel üretim bu ithal ürün çatı, iç dekorasyon ve benzeri ahşap panel kaplama uygulamalarında çok ekonomik bir üründür. Hafif olması ürünün kolay uygulanabilmesine olanak sağlamaktadır. Dış yüzeyindeki kontra kaplama kavak ağacından olup pürüzsüz bir yüzey ve doğal bir görünüm elde edilmesini sağlamaktadır.

Çatı, mobilya ve iç dekorasyon gibi uygulamalarda rahatlıkla kullanılır.

OSB – (Oriented Strand Board,Orıented Structurel Board) (Yönlendirilmiş Yongalevha)

Dünya'da kontrplak yapımında kullanılan kalın çaplı soymalık ağaç kapasitesinin azalması, fiyatlarının artması ve bu tip ağaçların büyük bölümünün tropik ormanlardan elde edilmesi , kontrplağın yerine geçebilecek bir levha arayışını getirmiştir.

Kontrplak yapımında kullanılamayacak düşük kalitedeki ince çaplı tomruklardan üretilen OSB, bir çok alanda kullanılmaya başlanmış özellikle de kontrplağa rakip olmuştur. OSB özel hazırlanmış yongalarına (strands) yön verilerek üretilen bir yongalevha türüdür.

Hammadde: Yongalevha üretiminde kullanılan her türlü hammadde OSB üretiminde kullanılabilir. Kullanılabilecek en küçük ağaç çapı 5 cm dir. OSB üretiminde ağaç kabuğu kullanılmaz. OSB üretiminde kavak ve çam gibi hızlı büyüyen ve özgülağırlığı düşük ağaç türleri kullanılabilmektedir.

teknik özellikler